Czy zagraża nam inflacja?

W czasie kiedy odnotowuje się powszechny wzrost cen produktów można dbać o nadchodzącej inflacji. Oznacza to że z roku na rok za tę samą sumę pieniędzy będzie można kupić coraz mniej, a więc skutek będzie taki że powszechnie panujący pieniądz wyda na wartości.

Ostatnie kilkanaście miesięcy było dużych ze względu na panującą pandemię co z kolei drastycznie wpłynęło na funkcjonowanie całej gospodarki. Dlatego te jesteśmy świadkami znaczącego wzrostu cen w każdej z kategorii produktów.

Ceny towarów i usług porównując aktualny miesiąc z analogicznym miesiącem ubiegłego roku wzrosły o niecałe 6% co nie wróży nic dobrego. Według ekspertów cenowa inflacja która utrzymuje się na poziomie ponad 5% przez kolejne lata będzie niszczyć wartość pieniądza ciągnąc tym jednym za sobą niewiarygodnie złe skutki.


Więcej o szkoleniach: https://wle.pisz.pl/jak-dziala-terminal


Biorąc pod uwagę aktualną sytuację Polski i zakładając że inflacja cenowa utrzymałaby się na dotychczasowym pułapie przez kolejne 12 lat wartość „złotówki” może stracić nawet połowę swojej wartości.